Novinky

Späť

Žijúca legenda umrela: Cristopher Lee sa dožil 93 rokov

01:14 | 13.06.2015

Sir Christopher Frank Carandini Lee zomrel 7. júna po troch týždňoch liečenia problémov so srdcom a pľúcami v Chelsea and Westminster nemocnici v Londýne. Dnes je naozaj legenda a to nielen svojím hereckým výkonom. Možnože je toho veľa, čo o jeho živote ešte neviete. 

Tak hneď zo začiatku, je zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov hneď v dvoch kategóriách. Za prvé hral oficiálne vo viac ako 200 filmoch a 75 televíznych rolách. Taktiež má pripísaných niekoľko neoficiálnych obsadení, čo dokopy tvorí viac ako 350 filmov. Väčšina ľudí toľko filmov ani nevidela!!

Druhý extrém je, že bol najvyšším hercom, aký si kedy zahral hlavnú rolu. Nikdy by som neveril, že Saruman z Pána Prsteňov má neuveriteľných 196 centimetrov.

  

 Keď sme pri tom, ako jediný z hercov Pána prsteňov sa naživo stretol s Tolkienom. A tiež radil Peterovi Jacksonovi ako znie zvuk, keď vás niekto bodne do chrbta. Ako to vedel?

V druhej svetovej vojne slúžil v britských tajných jednotkách. V podstate bol špión. Narodil sa v roku 1922, takže keď v 1939 vstúpil do letectva, mal 17. To je celkom dávno, takže keď hral v Pánovi Prsteňov, mal 77 rokov. Pri natáčaní Hobbita už mal 89. Hovoril plynule siedmimi jazykmi a vydal 2 metalové albumy.

A na záver, Cristopher bol, len tak mimochodom, rytier. (Od roku 2009) Takže áno, bol legenda a navždy ňou zostane.

Komentáre