Novinky

Späť

The Stanford Prison Experiment Trailer

07:01 | 16.06.2015

Príbeh začína výberom spomedzi niekoľko dobrovoľníkov, ktorí sa tohto experimentu chceli zúčastniť no nie všetko sa bude odohrávať tak ako sa malo. Všetko sa bude odohrávať vo „fake“ väznici. Experiment mal ukázať, ako by to vyzeralo keď život prestane byť perlička a budú sa mu musieť začať prispôsobovať.

 

Bez ohľadu na reakcie ľudí po vzhliadnutí tohto traileru na festivale filmov „The Sundance films festival“ to bol určite jeden z filmov, o ktorom sa rozprávalo aj po pozretí ukážky Standfordského experimentu. Film rozpráva skutočný príbeh ako už aj názov filmu hovorí, keď si mal jeden profesor vybrať skupinu ľudí (mužov) a každému priradil určitú rolu, väzeň alebo dozorca. Boli umiestnení v špeciálnej budove a dostali svoje inštrukcie. Avšak aj keď boli „strážcovia väznice“ poučení nepoužívať násilie, nejak sa to vymklo z pod kontroly. Môžete sa o tom presvedčiť vo videu nižšie.

The Standford Prison Experiment bol natočený za pomoci naozajstného Dr. Zimbarda, ktorého vo filme stvárnil Billy Crudup a ďalších mladých talentov ako sú: Ezra Miller, Tye Sheridan, Thomas Mann, Michael Angarano, Olivia Thirlby a Keir Gilchrist.

The Standford Prison Experiment uvidíme v kinách od 17. júla. 

 

Komentáre