Novinky

Späť

Spoznajte „Game of Thrones“ dabléra, ktorý predviedol Walk of Shame namiesto Cersei

13:16 | 22.06.2015

Desivá a veľmi trýznivá scéna z finále 5. série Game of Thrones, pri ktorej bola Cersei donútená kráčať po celom meste (King’s Landing) nahá. Nastalo to hneď po tom, ako sa priznala k svojím „ilegálnym“ činom s jej bratrancom o ktorých asi každý vie. Bola to silná scéna ktorú asi nikto neočakával a Lena Headey to zahrala bravúrne. No je tu niekto, kto si tiež zaslúži nejaký ten kredit. Body dablérka Rebecca Van Cleave bola práve tá, ktorá ju v tomto desivom momente zastúpila a vydala sa na „walk of shame“ namiesto nej.

Headay bola v tom čase točenia tehotná (a v zmluvných podmienkach mala uvedené, že nebude hrať žiadne scény s nudistickým obsahom), takže producenti museli nájsť niekoho iného. Van Cleave teda predviedla nahú chôdzu kým Lena Headey zahrala scénu v šedých šatách. Pomocou CGI technológie nasnímali jej hlavu, ktorý nahradil hlavou dablérky. Divákom tak poskytli dokonalú ilúziu reálnej Cersei.  

Na konkurze herečky, ktorá by mala predviesť „walk of shame“ sa zúčastnilo vyše 1000 herečiek, no režisér David Nutter povedal, že potrebujú niekoho, kto to dokáže zahrať prirodzene a citlivo ako by to zahrala Cersei. 

Dokončiť scénu im trvalo 3 dni. Headey kráčala vedľa dablérky a dávala jej tipy ako by mala kráčať v dave ľudí, ktorí po nej hádzali 3 dni odpadky. Aj takto sa začína kariéra niektorých hercov. Rebecca Van Cleave len dodala: „Dúfam, že ďalšiu vec ktorú budem točiť, bude už aj s mojou hlavou“.  

 

Komentáre