Novinky

Späť

Da Vinci zaujal. Vráti sa o rok s 2. sériou!

22:02 | 17.04.2013

mfIba jedna odvysielaná epizóda novinky Da Vinci 's Demons stačila stanici Starz k tomu, aby do seriálu vložila svoju plnú dôveru.

Po silnej piatkovej premiére bol seriál od tvorcu Davida Goyer obnovený pre druhú sériu. Toto historické fantasy o mladosti jedného z najväčších svetových géniov, Leonardovi Da Vincim (Tom Riley) prilákalo prvý večer k obrazovkám 1,04 milióna divákov, keď seriál prišiel na rad po odvysielaní finále Spartaka.

 

Cez víkend pilotný diel videlo viac ako 2,14 miliónov divákov, čo bol pre Starz nový rekord. Stanica už skôr začala prípravy na potenciálny druhú sériu, takže sa očakáva, že produkcia začne veľmi skoro, možno už budúci mesiac. Druhá séria sa na obrazovky dostane v roku 2014. Zatiaľ nie je presne uvedené, či počet epizód zostane na ôsmich, tak ako tomu bude v 1. sérii, alebo sa viac rozrastie.

 

"Da Vinci 's Demons nám dodáva akciu, dobrodružstvo a históriu unikátnym a vysoko zábavným spôsobom, ktorý dokáže vytvoriť len niekto ako David S. Goyer," povedal prezident stanice Starz, Chris Albrecht.

 

Sám Goyer k tomu dodal: "Som veľmi rád, že môžeme pokračovať v dobrodružstvách toho legendárneho človeka."

 

Seriál je okrem USA a Kanady distribuovaný po celom svete prostredníctvom BBC. Prvá séria spadá pod záštitu Fox International Channels. Spoločnosť seriál uviedla publiku v sto dvadsiatich krajinách v Južnej Amerike, Európe, Ázii i Afrike, a to hneď po americkej premiére, teda 12. apríla.

 


 

Videli ste prvý diel? Myslíte si že je seriál hodný takého skorého obnovenia pre 2. Sériu?

Zdroj:www.serialzone.cz

Komentáre