Novinky

Späť

Jeremy Clarkson bol zbavený policajných obvinení. Trestné stíhanie za útok na producenta BBC mu už nehrozí

14:43 | 15.04.2015

 

Bývalý populárny herec britskej televízie BBC a seriálu Top Gear, Jeremy Clarkson, nebude čeliť trestnému stíhaniu za napadnutie producenta televízie Oisin Tymona. Polícia po tom, čo vypočula Clarksona, napadnutého Tymona a členov štábu, ktorí boli pri bitke, došla k záveru, že nie je potrebné žiadne ďalšie konanie voči hlavnému aktérovi Clarksonovi. "Prešetrili sme celý incident, ktorý sa udial medzi Clarksonom a Tymonom. Z nášho vyšetrovania sme došli k záveru, že voči Clarksonovi nie je potrebné žiadne ďalšie konanie, nakoľko nebolo voči nemu zo strany pána Tymona vznesená žiadne obvinenie," uviedol policajný hovorca. Informuje o tom stránka HollyWood Reporter. 

 Jeremy Clarkson bol jeden z hlavných postáv britského seriálu Top Gear, ktorý produkovala televízia BBC. Počas nakrúcania jednej z časti seriálu Clarkson najprv verbálne, neskôr aj fyzicky napadol producenta BBC Osin Tymona. Celý konflikt netrval dlhšie ako 30 sekúnd. Podľa svedkov vyvolal konflikt Jeremy Clarkson. Dôvodom konfliktu bolo studené jedlo, ktoré bolo Clarksonovi donesené v hoteli. Po tomto incidente BBC stiahla herca zo seriálu, neskôr s ním úplne rozpustila zmluvu nakoľko to nebol jeho prvý prehrešok a už bol "v podmienke" za podobné potýčky s členmi realizačného štábu.

 Pozrite si všetky časti seriálu Top Gear na TeeVee!

 O Clarksona sa okamžite po medializovaní situácie začali zaujímať konkurenčné britské či zahraničné televízie. Medzi najzaujímavejšie ponuky patria tie od televízií Sky, ITV či ruskej vojenskej televíznej stanice. Tí by chceli urobiť svoju vlastnú kópiu populárneho seriálu Top Gear. Problémom však je samotná licencia, nakoľko Top Gear plne patrí pod BBC a tá sa svojho seriálu vzdať nechce a chce v ňom pokračovať aj bez Clarksona. Možnosťou iných televízií je teda urobiť iba akú-takú napodobeninu a kópiu Top Gear-u, ale tá by už bola napríklad bez populárneho, a stále neznámeho, Stiga.

 Budúcnosť Jeremyho Clarksona momentálne nie je jasná. Samotný herec povedal, že potrebuje čas na rozmyslenie a rozhodnutie urobí až keď situácia nebude až tak búrlivá. Momentálne údajne oddychuje a trávi čas osamote, poprípade s rodinou. BBC sa vyjadrila, že Clarkson má už u nich dvere zatvorené a jeho návrat do seriálu Top Gear nevidia reálne. 

Komentáre