Novinky

Späť

Avatar možno dostane až 3 ďalšie pokračovania

07:03 | 30.04.2015

James Cameron, režisér filmov ako Terminátor, Votrelec 2, Titanic a samozrejme Avatar, zrejme plánuje natočiť až tri pokračovania tohto úspešného filmu, ktorý sa do kín dostal v roku 2009.

Aj keď sa už dlho vie o tom, že Cameron plánoval Avatara ako trilógiu, portál heyuguys.com po rozhovore s jeho dvorným skladateľom Jamesom Hornerom zistil, že Cameron má v skutočnosti napísané až 4 ďalšie scenáre. „Momentálne má napísané scenáre pre 4 pokračovania ale snaží sa ich vtesnať do troch“, tvrdí. Pri tvorbe scenárov spolupracoval s producentmi ako napríklad Josh Friedman (Vojna svetov), Rick Jaffa s Amandou Silver (Zrodenie planéty opíc a Úsvit planéty opíc) a Shane Salerno (Votrelci vs. Predátor 2).

Príbehy nasledujúcich dielov sa majú odohrávať vo viacerých lokalitách ako napríklad oceán a dažďové pralesy Pandory (mesiac, na ktorom sa odohrával prvý diel) ale uvidíme aj iné mesiace planéty Polyphemus okolo ktorej Pandora obieha. Taktiež sa pozrieme do minulosti, konkrétne 35 rokov od prvého dielu, keď kolonizácia ľuďmi ešte len začínala. Bohužiaľ, zatiaľ nikto nevie, ktoré prostredie sa použije v ktorom dieli. 

Avatar 2 by sa mal do kín dostať v roku 2017, aj keď pôvodne bol ohlásený už na december 2014. Ďalšie diely by sa potom mali objaviť s ročnými odstupmi.

Myslíte si, že by Cameron mal vydať iba tri pokračovania s scenár na štvrtý diel do nich zakomponovať, alebo by vás viac potešili 4 diely? Podeľte sa s vaším názorom v komentách.

Komentáre