Novinky

Späť

The Rock zachraňuje Kaliforniu v katastrofickom filme San Andreas

12:00 | 06.05.2015

 Dwayne Johnson alias The Rock sa v San Andreas predstaví ako pilot záchranného vrtuľníka, ktorý sa spoločne so svojou bývalou manželkou vydá do zemetrasením zmietaneho San Francisca aby tam zachránil svojú jedinú dcéru.

Takto nejako vyzerá zápletka tohto katastrofického filmu od režiséra Brada Paytona, ktorý sa do kín dostane už 28. mája. Podľa dostupných trailerov sa môžeme tešiť na naozaj obrovskú dávku deštrukcie, keďže celá Kalifornia, ležiaca na slávnom tektonickom zlome San Andreas, je postihnutá ničivým zemetrasením, ktoré ju zmení na nepoznanie. Mestá sa rozpadávajú, mrakodrapy padajú k zemi, v ktorej sa objavujú obrovské pukliny a celu skazu znásobuje prichádzajúca vlna tsunami. Celé to nápadne pripomína celkom podarený film 2012, takže ak trailery neklamú, máme sa načo tešiť. Popri Johnsonovi sa vo filme objavia mená ako napríklad Alexandra Daddario (True Detective) či Carla Gugino.

 Film sa paradoxne, až na mestské scény, nenatáčal v Kalifornii, ale na druhej strane sveta – v Austrálií. V súvislosti s nedávnym zemetrasením, ktoré postihlo nepálske hlavné mesto Káthmandu uvažovali Warner Bros. nad presunutím dátumu vydania na neskorší termín, ale nakoniec film vyjde podľa plánu 28. mája. Hovorca Warner Bros. sa pre portál variety.com vyjadril, že „budú pokračovať vo vyhodnocovaní ich marketingovej kampane aby sa zabezpečilo, že bude citlivá k ľuďom zasiahnutým touto katastrofou“. Podobný problém rieši aj štúdio Universal, ktoré 18. septembra plánuje vydať film Everest zachytávajúci príbeh expedície na najvyšší vrch sveta, ktorá sa skončila tragédiou. Zhodou okolností nepálske zemetrasenie spustilo lavínu, ktorá zabila práve 18 ľudí. Universal však neplánuje meniť dátum vydania, zvažujú iba, podobne ako Warner Bros., zmenu kampane.

Komentáre