Novinky

Späť

Do kín sa dnes dostáva MAD MAX: FURY ROAD

11:05 | 14.05.2015

Do slovenských kín sa dnes dostáva Austrálsky thriller s názvom MAD MAX: FURY ROAD, teda v slovenčine (trošku divne preložené) Mad Max: Zbesilá Cesta (v češtine Šílený Max: Zběsilá cesta). Na CSFD dosahuje film hodnotenie 87%, IMDB mu ukazuje krásnych 9/10 a priemerné hodnotenie sa drží okolo 90%.

Film určený pre divákov starších ako 15 rokov získava rozpoluplné hodnotenie. Už len komentáre na CSFD (kde sa niekedy nájde aj neopravnená kritika, či hodnotenie podľa Traileru) sa rozchádza. Jeden tábor ľudí film obhajuje, druhý ho zase zhadzuje. Údajne vynaložené peniaze neprinášajú dostatočný pôžitok. Film režiséra a scenáristu George Millera, s hercom Tom Hardym v hlavnej úlohe by ale určite nemal chýbať vo vašej kinotéke. Pozrieť by ste si ho rozhodne mali, určite stojí aspoň za hodnotenie. Následne sa s nami môžete podeliť o svoje pocity a dojmy, či sa Vám film páčil, alebo nie.

 

V krátkosti:

  • Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov.

Komentáre