Novinky

Späť

Jurský Svet prichádza do kín už o 2 týždne

18:05 | 26.05.2015

Štvrtý diel úspešnej série o ambicióznom pláne oživiť dávno vyhynuté dinosaury prichádza do kín 14 rokov po jej poslednom pokračovaní. Odohráva sa 22 rokov po udalostiach v prvej časti (čo je zhodou náhod aj doba od jej vydania – vyšla v roku 1993) na ostrove, kde sa pôvodne Jurský park nachádzal.

Premenovaný na Jurský Svet naďalej funguje a darí sa mu. Vedenie parku hľadá spôsoby, ako z ľudí vytiahnuť ešte viac peňazí, a tak sa rozhodnú pomocou genetickej manipulácie vytvoriť úplne nový druh dinosaura. Situácia sa však opäť (nečakane) vymkne z pod kontroly, keď mutant utečie a začne loviť ako ľudí, tak ostatné dinosaury. Viac však prezrádzať nebudeme, radšej si pozrite trailer.

Do režisérskej stoličky sa posadil Colin Trevorrow, ktorý spolu s Rickom Jaffaom a Amandou Silver (Úsvit planéty opíc, Zrodenie planéty opíc) napísal aj scenár. Z hereckého obsadenia nemôžeme nespomenúť mená ako Chris Pratt, Bryce Dallas Howard alebo Jake Johnson. Natáčanie prebiehalo od apríla 2014 vo viacerých lokalitách ale väčšinou sa nakrúcalo na Havaji.

Modely dinosaurov po prvý krát vytvorilo štúdio Legacy Effects. V prvých troch dieloch ich mal na svedomí držiteľ troch Oskarov za vizuálne efekty a makeup – Stan Winston, ktorý sa podieľal na tvorbe efektov pre filmy ako Predátor alebo Terminátor 2.

 

Jurský svet sa v kinách objaví už 12. júna 2015 a čoskoro potom si ho budete môcť vychutnať aj tu na TeeVee. Čakanie naň si zatiaľ môžete skrátiť pozretím jeho prvých troch dielov:

 

Komentáre