Novinky

Späť

Prichádza Deň nezávislosti 2!

07:00 | 30.05.2015

Možno tomu nebudete veriť, ale o rok to bude už 20 rokov odkedy sa do kín dostal Deň nezávislosti – film, ktorý definoval nový žáner katastrofických filmov. Will Smith v ňom bojoval proti vyspelej mimozemskej civilizácií, ktorej sa takmer podarilo vyhubiť celé USA celú Zem. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a ľudom sa podarilo tento útok zastaviť.

Príbeh druhého dielu sa začína 15 rokov po udalostiach prvého dielu. Ľudstvo vie, že mimozemšťania potrebujú Zem kvôli zdrojom, a tak je len otázkou času, kedy sa vrátia. Pomocou ukoristenej mimozemskej technológie budujú svetové mocnosti obrannú líniu – nie je však jasné, či to bude stačiť.

Film by mal priniesť odpovede na mnoho otázok, dozvieme sa viac o mimozemšťanoch, ktorí terorizovali Zem, napríklad ich históriu a spôsob boja.

Môžeme sa tešiť na známe tváre z prvého dielu ako napríklad Jeff Goldblum, Vivica A. Fox, Bill Pullman alebo Judd Hirsch. Medzi nové posily patria napríklad Liam Hemsworth (Hry o život), Joey King (Fargo), Charlotte Gainsbourg (Nymfomanka). Willa Smitha bohužial asi neuvidíme. O réžiu sa postará Roland Emmerich ktorý režíroval aj prvý diel ale aj filmy ako 10 000 pred Kristom alebo 2012.

 Deň nezávislosti 2 sa do kín dostane 24. júna 2016

Komentáre