Novinky

Späť

Univerzum Harryho Pottera sa vracia v trilógií. Tentoraz však bez Harryho

00:36 | 04.06.2015

Prešli už štyri roky odkedy do kín prišiel záverečný diel rozsiahlej série o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi. Čo možno neviete, je fakt, že J.K. Rowling okrem tejto série napísala aj niekoľko ďalších kníh, ktoré sa odohrávajú v rovnakom svete.

Jednou z nich je aj Fantastic Beasts and Where to Find Them, v preklade Fantastické tvory a kde ich nájsť, ktorá sa v knižnej sérií používala ako učebnica na Rokforte. Aj keď kniha samotná nijaký dej neobsahuje, v roku 2016 sa dočkáme prvého dielu trilógie na jej motívy. Ďalšie diely sú plánované na rok 2018 a 2020.

Môžeme predpokladať, že filmy budú naozaj stáť zato, keďže scenár k ním nebude písať nikto iný ako samotná J.K. Rowling. Do režisérskej stoličky sa opäť posadí David Yates – režisér posledných štyroch dielov pôvodnej série. Po jej ohromnom úspechu je zrejme, že s rozpočtom nebudú žiadne problémy a tak sa tvorcovia nebudú musieť v ničom obmedzovať .

O tom, že o peniaze núdza nebude svedčí aj herecké obsadenie. Zatiaľ jediným potvrdeným menom je Eddie Redmayne, držiteľ Oskara za najlepšieho herca za jeho výkon vo filme Teória Všetkého, ktorý si vo filme zahrá hlavnú rolu. Čo sa však týka ďalších postáv, producenti oslovili mená ako Saoirse Ronan, Dakota Fanning, Elizabeth Debicki alebo Kate Upton (!). V redakcií pevne veríme, že práve posledná menovaná sa vo filme ukáže, if you know what I mean.

Dej trilógie ešte nepoznáme, ale zatiaľ je známe to, že sa bude odohrávať približne v roku 1920, teda 70 rokov pred udalosťami z pôvodnej série o Harrym Potterovi v New Yorku. Budeme sledovať osud spisovateľa Newta Scamandera, ktorý je autorom knihy ktorá trilógií dala svoje meno. Kniha bola dokončená roku 1927 a tak je pravdepodobné že celá trilógia sa bude zaoberať tým ako ju písal.

Prvá časť sa do kín dostane 18. novembra 2016 a o prípadných novinkách ohľadne natáčania vás budeme priebežne informovať. Zatiaľ si však môžete vychutnať aspoň 8 dielov pôvodnej série, čo vám zaberie príjemných 19 hodín a 40 minút.

Pozrite si sériu Harry Potter na TeeVee:

 

 

Komentáre