Novinky

Späť

Tom Cruise zadržal svoj dych na 6 minút pod vodou „Mission: Impossible Rogue Nation“

13:09 | 07.06.2015

Možno ste už videli alebo počuli o šialenej scéne v Mission: Impossible – Rougue Nation, kde Tom Cruise visí zavesený na nákladnom lietadle, ktoré práve vzlietlo na oblohu. Vyzerá to nebezpečne a desivo. Ale ak si myslíte, že to je všetko čo vám Tom Cruise chcel ukázať, ste na omyle. V jednej zo scén zadrží dych pod vodou na dlhých 6 minút. To všetko len kvôli scénke na jeden záber. 

Tom Cruise: „Chceli sme natočiť napínavú sekvenciu pod vodou. Bolo to veľmi zaujímavé pokúsiť sa zaznamenať niečo také. Som pod vodou a mám tam vydržať 6 minút. Začal som teda trénovať. Samozrejme bolo to veľmi namáhavé, ale zvládol som to.“

 Jedna vec je báť sa, že pokazíte dlhý záber točený na jeden pokus a druha vec ostať na žive. Mozog odumiera s nedostatkom kyslíka už po 5 minútach, no ak ste trénovaný, vydržíte dlhšie. Cruise trénoval s profesionálnym potápačom Kirkom Krackom.  

Nie je to prvý krát čo chcel Tom Cruise vykonať niečo podobné. Vo filme Minority Report povedal Stevenovi Spielsbergovi, že v scénke vo vani chce zadržať dych aby vytvoril takzvaný „bublinkový efekt“ bez použitia CGI (počítačový software).

Minority Report 

 

Mission: Impossible – Rogue Nation uvidíme v kinách od 31. júla.

 

Komentáre