Novinky

Späť

Vedeli ste o tom, že scenáristka Fifty Shades of Grey svoj film nevidela?

22:40 | 10.06.2015

Ako to už pri priveľmi hypovaných filmoch býva, aj Fifty Shades of Grey vyvolal po svojom vydaní, napriek astronomickým tržbám, ktoré presiahli pol miliardy dolárov, kontroverzné reakcie. Fanúšikovia knižnej série sa sťažovali, že film sa priveľmi odchýlil od knižnej predlohy, iní mu vyčítali, že nebol až tak pikantný ako sa od neho čakalo.

Čo by ste však nečakali, je fakt, že kontroverzne ho prijala aj samotná scenáristka Kelly Marcel, ktorá sa na jeho tvorbe podieľala. Pre podcast Bretta Eastona Ellisa sa vyjadrila, že film doteraz nevidela. Už dlhšie je známe, že pre nezhody s autorkou knižnej série E. L. James sa na tvorbe druhého dielu nechce podieľať ani ona ani režisérka Sam Taylor-Johnson. Prečo si ho však Marcel doteraz ani len nedokázala pozrieť?

 

„Proces tvorby filmu mi naozaj zlomil srdce. Nie, nehnevám sa, ale nemyslím si že si ho dokážem pozrieť bez toho aby ma nebolelo to, že je natočený úplne inak, než ako som ho napísala,“ vyjadrila sa. Tvrdí, že keď s písaním začínala, tvorcovia jej sľubovali úplnú voľnosť. Postupom času sa však jej právomoci stále zmenšovali. Tvorcom doručila napísaný scenár, ktorý sa im nesmierne páčil, až do určitého momentu, kedy z neznámeho dôvodu naň zmenili názor.

 

Druhé pokračovanie série je plánované na február 2017.

Komentáre